SZCZOTKI TECHNICZNE I USŁUGI PRZEMYSŁOWE

1. SZCZOTKI LISTWOWESzczotki listwowe wykonane są z surowców naturalnych lub sztucznych. Włókna sztuczne mogą mieć różne przekroje oraz kolory. Część pracująca może być wykonana z materiału o różnym stopniu twardości, w zależności od przeznaczenia. Włókno mocowane jest w oprawie stalowej ocynkowanej lub nierdzewnej kwasoodpornej o przekroju 5 x 5 mm; grubość blachy = 0,6 mm. Szczotki wykonywane są jako elementy proste, wygięte lub skręcane w różnych płaszczyznach. Odcinki długie zwijane są w kręgi o średnicy 1600 mm.

Zastosowanie: w przemyśle maszynowym, drzewnym, chemicznym, elektronicznym, jako elementy transportujące, uszczelniające, czyszczące, separujące czy izolujące. Szczotka listwowa wsunięta w profil aluminiowy lub plastikowy tworzy typową szczotkę uszczelniającą.
 
2. SZCZOTKI WALCOWE

Szczotki walcowe wykonywane są w różnych technologiach, najczęściej na bazie rury metalowej lub z tworzywa sztucznego. Część pracująca wykonana jest ze szczotki listwowej nawiniętej spiralnie na zewnętrznej średnicy rury i odpowiednio zabezpieczonej przed rozwinięciem. Ponieważ szczotki przemysłowe wymagają częstej regeneracji, zaletą tej technologii jest szybka i tania wymiana wyłącznie części pracującej, czyli szczotki listwowej.

Zastosowanie: w różnych gałęziach przemysłu z uwagi na uniwersalność - w czyszczeniu, ścieraniu, wygładzaniu, odkurzaniu, polerowaniu, myciu itp. Służą zarówno do czyszczenia taśmociągów jak również produktów przenoszonych, metalowych i z tworzyw sztucznych, artykułów spożywczych, warzyw i owoców.
 
3. SZCZOTKI DO CZYSZCZENIA ZWROTNIC

Szczotki do czyszczenia zwrotnic produkowane są w dwóch wersjach - jako dwu i trzyrzędowe. Stabilna oprawa drewniana umożliwia mocowanie kija fi 22 mm. Pęczki części pracującej wykonane są z drutu stalowego.
 
4. SZCZOTKI SKRĘCANE W DRUCIE

Szczotki skręcane w drucie - o kształtach cylindrycznych, stożkowych, wygiętych lub profilowanych - mają zastosowanie w gospodarstwach domowych, laboratoriach, przemyśle. Część pracująca może być wykonana z włókien naturalnych (np. włosie końskie, szczecina), roślinnych (np. sizal, basyna, fibry), sztucznych (np. nylon, stylon, PCV). Część pracująca może być wykonana w rożnych kolorach, z włókien miękkich lub twardych a uchwyty z drewna lub tworzywa sztucznego.
 
5. SZCZOTKI DO MYJNI SAMOCHODOWYCH

Podstawowym elementem myjni samochodowych są specjalne rotacyjne szczotki. Regeneracja polega na wymianie włókna w segmentach szczotkowych. Jako surowiec stosuje się polietylen gwiaździsty naciągany specjalną żyłką gwarantującą dłuższą trwałość. Stosowane włókna wykonywane są w różnorodnej gamie kolorów z rozszczepialnymi końcówkami. Regeneracji podlegają różne typy elementów wymiennych segmentu szczotki obrotowej.
 
6. SZCZOTKI OBROTOWE TALERZOWE

Regeneracja szczotek talerzowych urządzeń szorujących, zamiatających powierzchnie płaskie polega na demontażu zużytego włosia i zastąpienie jego za pomocą tzw. naciągów ręcznych nowym włosiem.
 
7. SZCZOTKI DO MECHANICZNEGO CZYSZCZENIA ULIC

Oferujemy regenerację segmentów szczotek przy zapewnieniu pełnej funkcjonalności urządzenia. Część pracująca może być wykonana z włókien naturalnych (np. włosie końskie, szczecina), roślinnych (np. sizal, basyna, fibry), sztucznych (np. nylon, stylon, PCV).
 
8. TARCZE POLERSKIE TKANINOWE

Tarcze wykonane  z tkaniny bawełnianej technicznej ,surowej gładkie lub zakładkowe (plisowane) o średnicach zewnętrznych od 120 mm do 450 mm.

Zastosowanie: do technicznych obróbek polerskich m.in. w przemyśle meblarskim, zegarmistrzowskim, dentystycznym do polerowania wybłyszczającego armatury i wyrobów z metali kolorowych
 
9. WKŁADY DO FILTRÓW STAWOWYCH

Wkłady do filtrów stawowych, oczek wodnych lub oczyszczalni ścieków wykonane są z włókien syntetycznych skręconych w drucie stalowym ocynkowanym. Służą do zatrzymywania zanieczyszczeń mechanicznych i roślinnych unoszących się w wodzie. Maksymalne wymiary wkładów wynoszą: długość robocza 800 mm; średnica 150 mm.
 
10. GEOSIATKA KOKOSOWA

Geosiatka kokosowa wykonana jest ze sznurka kokosowego, wytrzymałego na rozrywanie, odpornego na wilgoć oraz ścieranie. Proces degeneracji siatki w wilgotnej ziemi wynosi około dwóch lat.

Zastosowanie: umocnienie skarp i rowów oraz wydm piaszczystych w celu zabezpieczenia przed erozją. Eliminuje stosowanie darniny, ułatwia transport.

Charakterystyka:
- szerokość do 2 m
- długość /zwój/ 20 m
- grubość sznurka 8 mm
- wielkość oczka 70 mm
- masa 1 m2 0,7 kg
 

Prosimy zapoznać się ze szczegółową ofertą w zakładce katalog produktów i usług.

Kupując u nas towary i usługi możecie Państwo uzyskać prawo do ulgi z tytułu wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ponieważ Spółdzielnia Niewidomych SINOL jest zakładem pracy chronionej.

 
 
 
 
 

 

 

   
 
 
© wszystkie prawa zastrzeżone dla Sinol
 

szczotki techniczne, szczotki listwowe, szczotki, zamiatacze